На нашому сайті Ви можете познайомитись з колоритом винних підвалів Закарпаття

zakarpatskyj_vynnyj_shlyakh_1

Щоб скласти враження про вина Закарпаття, мало побувати на фестивалі вина. Мало побувати навіть на кількох таких фестивалях. Знайомство з винами потребує дотримання ритуалу, неспішності й відданості процесу. Як і з людиною, з вином треба спілкуватись, лише тоді воно вдячно розкриває свій неповторний букет і, як стверджують винороби, дозволяє осягнути багатство гармонії.

Винний дегустаційний зал «Чизай»Винний дегустаційний зал «Чизай» знаходиться у відомому курортному місті Берегово Закарпатської області.

Метою відкриття Дегустаційного залу «Чизай» є підвищення рівня культури споживання вина, знайомство споживача з традиційними закарпатськими винами, які унікальні за своїми смаковими якостями і займають гідне місце серед вин, вироблених у відомих виноробних регіонах світу.

Vynnyj_pidval_Ursta1Зал має назву «Урста» від прізвища, що носить його власник та винороб Іван Урста, який проживає в селі Великі Береги (Нодьберег), що на Берегівщині.

Урста Іван Іванович - винороб, дегустатор. Дегустаційні зали: великий розрахований на 26 осіб, малий - на 6-10 чоловік.
Закуска - смажені волоські горіхи, солоні сухарики, сир. За домовленістю приготування «березьких» голубців, боб-гуляшу і бограчу.

Дегустаційний винний зал ЖайворонокБерегівський край з давніх часів відомий своїми винами і обширними виноградниками. Століттями майстра винних справ дбайливо передавали традиції виноробства від батька синові.

Саме раніше згадка про вирощування винограду в нашому краї відноситься до XIII-му століттю. Великий внесок у виноробство внесли ченці зі сходу Угорщини і з Польщі, якими королева Ержебет на початку XIV-го століття заселила побудовані нею монастирі. Ченці в Берегові не тільки займалися виноробством, але і продавали свої вина.

Кельтський двірСтаровинний підвал довжиною в 45 м. розташований у підніжжі г. Ловачка, що височіє над м. Мукачево, на території агросадиби "Кельтський двір під Ловачкою" . На схилах цієї гори виноград вирощували з 14 ст.. Тут досі збереглися старі кам'яні тераси. Неподалік садиби знаходилося давнє кельтське поселення - опідум. Гора цікава ще й тим, що в середині 50-их років тут були закладені плантації лимонів, апельсинів, мандаринів та ін. субтропічних культур, як експеремент, який проводив академік Чхеїдзе.

Винний зал Карла ШошаКарло Шош починаючи з 2006 приймає гостей в своєму винному підвалі та проводить по ньому екскурсії та дегустації. Щоправда перш, ніж почати приймати гостей, він приймав участь і перемагав у багатьох конкурсах, фестивалях вина, дегустаціях та спеціальних курсах.

Протягом останнього десятиліття Карл Шош здобув велику кількість нагород на цих святкуваннях – 15 золотих, 27 срібних та 32 бронзові медалі. Він також є активним організатором та учасником багатьох виноробних курсів, адже останнім часом в світі трапляється багато нового, пов’язаного з виноградарськими та виноробними технологіями та їх застосуванням.

Pidvaly_uzhgorodskogo_zamkuДегустаційний зал в підвалах Ужгородського замку на сьогоднішній день є унікальним об'єктом. Поєднання вишуканого інтер'єру в стилі середньовіччя і максимальне збереження конструктивних особливостей приміщення підвалів, створило неповторну атмосферу. Але найголовнішим перевагою об'єкта - є, безперечно, колекція кращих закарпатських вин. Співробітники не просто пригостять Вас цим прекрасним напоєм, а й проведуть змістовну екскурсію на тему виноробства в Закарпатті.

vynyj_zal_Serednye2Селище Середнє, що на Ужгородщині також відоме як виноробне. Серед туристів воно відоме двома пам’ятниками історії і архітектури: винними підвалами шістнадцятого сторіччя і середньовічним замком.

Якщо повернутися до історії, то одним з власників Середнього був національний герой Угорщини Іштван Добо. Відбувався капітан Добо з благородного словацького роду з села Доборуське. Під час оборони Егерськой фортеці в 1552 році, він очолював угорський гарнізон і проявив чудеса мужності і відваги, разом з 1935 воїнами він вистояв проти 120-тисячної армії імперії Османа. Після цієї перемоги король Угорщини за відвагу подарував йому декілька тисяч полонених турків.

Fest_vyna_1Три дні поспіль Берегово фестивалило. З 17 по 19 лютого 2012 року, в центральній частині міста проходив вже XII по ліку фестиваль «Біле вино». Хоча не зважаючи на свою назву «біле», вина в цей уік-енд у Берегові було досхочу і н любий смак та вибір: біле, червоне, рожеве… Сотні різних видів вина були запропоновані відвідувачам від виноробів. Основна когорта виробників ароматного напою на цьому святі – представляли Берегівщину та Мукачівщину, але були також і представники Ужгородщини та Іршавщини. Відвідало фестиваль керівництво Берегівського району, Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради, не оминув подію і повноважений посол Угорщини в Україні Міхал Баєр. Всього фестиваль відвідало 86 виноробів, 30 з яких були нагороджені грамотами та медалями різного ґатунку. Оцінювали вино «Лицарі Ордену Вина Святого Венцела» (ФОТО ТУТ!)

Staryj_pidval

«Старий Підвал»– це невеличкий, але дуже старовинний підвал, стіни якого окриті тонким шаром благородної патини і пороху століть, викликає повагу і цікавість своїм виглядом. Пивниця розташована в горі, по якій колись проходили івнічні кордони Римської імперії і має солідний вік – понад 300 років.

За народними переказами такі підвали були видовбані вручну полоненими турками,яких удільні князі після переможних битв засилали в свої володіння. Сліди кайла на стінах видні до цього часу.