Mukachivsky_zamok Площа - 1,1 тис. км?, що складає 8,6% від території області.

В районі 37 сільських та 2 селищні ради, 2 селища міського типу та 86 сіл.

На території району проживає 101,4 тис. чоловік. За національним складом проживають 90 тисяч українців (84%), 12,8 тисяч угорців (12%), 1,8 тисяч німців (1,6%), 1,1 тисяч росіян (1%) та 1,05 тисяч інших національностей.

Мукачівський район межує з Ужгородським (на Заході та Південному-Заході), Берегівським (на Півдні), Іршавським (на Сході) та Сваялявським (на Півночі) районами Закарпаття.

Район розкинувся на берегах річки Латориця.

Географія

Рельєф Мукачівського району гористо-низовинний. На півночі району розташовані відроги Вигорлат-Гутинського вулканічного хребта і передгір'я Карпат, на півдні і південному заході - Закарпатська низовина. Клімат району помірно континентальний, гори перешкоджають пронесенню на територію району арктичних мас холодного повітря. Через район з північного сходу на захід протікає річка Латориця ,в яку впадають річки Визниця, Обава, Синявка, Коропецький канал та ряд безіменних потічків. Загальна протяжність річок району становить 150 км. Природно-кліматичні умови району характеризуються великим різнобарвом ландшафтів, багатим рослинним та тваринним світом.

Загальна площа лісів Мукачівського району складає 41650 га. Найбільш цінне промислове значення мають породи бука, дуба, ялини; Ліси району багаті мисливською фауною. На території Мукачівського району знаходиться 20 природно-заповідних об'єктів, один із яких державного значення - "Карпати".

На території району є такі корисні копалини: ліпарит, андезит, базальт, цегельно-черепичні й керамічні глини; відкрито джерела підземних питних мінеральних вод. На північний схід від міста Мукачеве по обидві сторони річки Визниця розташовано ряд кар'єрів по видобуванню та переробці андезитів.

Біля села Новоселиця відкрито родовище природного газу та ведеться розробка його використання. При введенні цієї свердловини в дію ряд населених пунктів району будуть забезпечені своїм природним газом (села Новоселиця, Яблунів, Гандеровиця, Станово, Завидово, Зубівка, Софія). Станом на сьогоднішній день в районі газифіковано 11717 будинків в ЗО населених пунктах, Протяжність газопроводу складає 338,8 км, із яких високого тиску 67,2 км, середнього тиску 48,3, низького тиску 192,5 км. На території району розміщені 17 газорозподільних підстанцій.

Історія

Територія, на якій розташований Мукачівський район, була заселена з найдавніших часів. Район утворився навколо міста, яке виросло біля феодального замка. Назва району та міста Мукачево, як твердять легенди, походить від слова "мука". За одною легендою, біля замку колись стояв водяний млин, де люди мололи муку. За іншою легендою, простолюди будували замок, потерпаючи страждання та муки. У Х - XI ст. район входив до складу Київської Русі. У другій половині ХІ ст. район було захоплено угорськими феодалами. У 1086 році м. Мукачево та район піддалися нашестю половців, а у 1241 році сюди вторглися орди хана Батия. Після захвату та володіння територією у 1281 році галицько-волинським князем Левом Даниловичем, у 1321 році район знову було приєднано до Угорщини. Юридичний статус район отримав уперше у 1376 році, коли королева Угорщини Ержебет вручила м. Мукачеву грамоту на право користування власною печаткою для скріплення документів. Протягом багатьох століть район піддавався нападам чужоземців. І тільки пройшовши через війни й кровопролиття, у 1944 територію було приєднано до Радянської України. Мукачівський район як адміністративна одиниця утворився у 1946 році.

V.LuchkyZamok_Shenborna

Населені пункти Мукачівського району:

Великі Лучки Чинадієво

Кольчино

Мукачево


<<Населені пункти Закарпаття

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.