Fest_vyna_1Три дні поспіль Берегово фестивалило. З 17 по 19 лютого 2012 року, в центральній частині міста проходив вже XII по ліку фестиваль «Біле вино». Хоча не зважаючи на свою назву «біле», вина в цей уік-енд у Берегові було досхочу і н любий смак та вибір: біле, червоне, рожеве… Сотні різних видів вина були запропоновані відвідувачам від виноробів. Основна когорта виробників ароматного напою на цьому святі – представляли Берегівщину та Мукачівщину, але були також і представники Ужгородщини та Іршавщини. Відвідало фестиваль керівництво Берегівського району, Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради, не оминув подію і повноважений посол Угорщини в Україні Міхал Баєр. Всього фестиваль відвідало 86 виноробів, 30 з яких були нагороджені грамотами та медалями різного ґатунку. Оцінювали вино «Лицарі Ордену Вина Святого Венцела» (ФОТО ТУТ!)

Fest_vyna_2 Fest_vyna_14 Fest_vyna_1

Частували в ці дні і домашньою горілкою, настояною з того ж таки винограду. Крім алкогольних напоїв можна було поласувати смачними шашликами, смаженими крумплями (картоплею) та ковбасками, бограчем, боб-гуляшем, смаженими реберцями та іншими смачними стравами.

 Fest_vyna_5Була тут і справжня овеча бринза, яку привіз фахівець цієї справи Михайло Опріш з гірської Рахівщини. Пан Михайло часто відвідує різноманітні фестивалі та заходи не лише на території Закарпаття, а й сусідніх Прикарпаття, Галичини, Буковини та Тернопільщини. За словами пана Опріша, він змалку навчився ремесла приготування бринзи, так як сам в юні роки випасав овець на полонинах Рахівщини. Як не крути, а вироби з сиру, до складу яких входить і бринза вважаються чи не найкращою і найпопулярнішою закускою до вина.

Fest_vyna_6

 Гості з містечка Борщів, що на Тернопільщині радували відвідувачів різновидами меду, смачної медовухи та специфічним вбранням. Ті, кого й вино не гріло в ці зимові дні, могли придбати для себе рукавички, кожухи чи інші теплі речі «домашнього виробництва», що продавали жителі верховинських країв. Були на фестивалі, і славетні на весь світ закарпатські майстри з лозоплетіння, які привезли на фестиваль кошики, крісельця та пляшечки сплетені з виноградної лози. Для дітей була кімната сміху, повітряні кульки, солодка вата та виноградний сік. Fest_vyna_8

Серед виноробів, приємно порадували мешканці села Бобовище, що на Мукачівщині. Село, в якому проживає менше, ніж дві тисячі осіб, на берегівському фестивалі вина представляло добрий десяток родин-виноробів. Зокрема пані Людмила Герц з родиною вже понад десять років мандрує різними фестивалями, де частує власним   вином люд. Пані Людмила є постійним учасником всіх закарпатських винних фестивалів, була і в Львові, Києві інших містах України. Родина Герців має в своєму винному виробку більше десятка різновиду вина щороку та отримала багато грамот та подяк від організаторів різних заходів.

Fest_vyna_9

 

Родина виноробів Бортек з Доробратова, що в Іршавському районі вирішили «частувати» вином власного виробництва людей лише торік, і відвідують винні фестивалі Закарпаття лише з минулого року. Цього року в Берегово вони привезли 5 видів вина. Кожне з них смачне по-своєму, але варто виділити «малинове вино». Передати його смак важко, але навіть для критиків, які твердять, що вино має бути лише з винограду радимо скуштувати.

 Fest_vyna_10Сім’я Козак з Мукачева, на Берегівському фестивалі дебютувала цьогоріч. Михайло Козак після схвалювань його вина з боку родичів та знайомих таки вирішив розпочати «професійну» кар’єру винороба. Думається - не прогадав житель міста над Латорицею. Всі шість видів вин його родини також достойні високої оцінки. А гаряче вино з корицею, фруктами та іншими приправами (глінтвейн) – просто шик. Також частували бажаючих і власною горілочкою, настояною з винограду.

Fest_vyna_11Винороб Руслан Орос з Дерцену, що на Мукачівщині також є дебютантом винних фестивалів, але вже встиг отримати медаль та грамоту за 2 місце, яке його вино зайняло серед видів вина під назвою «Туран». Як можна побачити на фото, вибір вина у нього справді великий, а виграна грамота та медаль за словами пана Ороса лише додасть йому наснаги у майбутньому, і у його планах постійне відвідування усіх винних фестивалів та заходів, що проводяться у нашому чарівному Закарпатському краї.

Fest_vyna_12Та найбільша кількість вин було представлено виноробами Берегівщини. Не оминув цієї події і відомий кідьошський винороб Карло Шош та інші. Представили свої вина на святі і два гігантських Берегівських винних підприємства «Котнар» та «Айсберг». Та справжнім символом свята стала спеціально виготовлена монета «XII Міжнародний Фестиваль Вина».(ФОТО ТУТ!)

 Цікавий факт! як зазначив мер Берегова Іштван Гайдош, щоб не називати фестиваль наступного року «13», оминаючи таким чином це нещасливе число, він буде пронумерований як «12.9». Ось такий от суєвірний мер Берегова.

Андрій Кенийз для zakarpattyachko.com.ua

 

Погода, Новости, загрузка...