pip_ivan2Гора «Піп Іван» Чорногорський - одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Вона знаходиться в південно-східномій його частині, на межі Івано-Франківської і Закарпатської областей. «Піп Іван» входить в число «двохтисячників». Його вершина має висоту 2020,6 Гора має форму піраміди, з кам'яними розси­пами у верхній частині. Знаходиться в межах Карпатського державного національного парку. На вершині гори - звалища польської астрономо-метеорологічної обсерваторії «Білий Слон».

Свою назву дістала від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі. Наразі від скелі залишилася безформна купа каміння. Має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам'яні розсипища. Є давньольодовикові форми рельєфу. Також слід зазначити, що гора «Піп Іван» знаходиться в зоні Карпатського національного природного парку.

pip_ivan1Гора складається з пісковиків та вкрита переважно субальпійською рослинністю. Поширено чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (на висоті 1500—1600 м). На схилі гори виявлене найбільш високогірне дерево - сосна гірська, яка зростає на висоті 2010 м над рівнем моря. Вона невибаглива, має широку екологічну амплітуду, може зростати на кам'янистих сухих скелях. Висота дерева 2-4 м. 

Об'єктом туризму є руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії «Білий Слон». Це - особливий об’єкт архітектури, рештки міфічного львовсько-варшавсько-виденсько-паризького вектора, про який сьогодні залишилися лише чутки й здогадки. Це спорудження й житло, і цитадель, академія, бібліотека, зали для конференцій, танців і гімнастики, салон, басейн, машинне відділення, ресторація, електростанція, котельня, анфілада комор, а ще підземелля й безліч інших загадкових приміщень із вічно зачиненими дверима. Стійкий захід екскрементів і старого ганчір'я вже не вивітриш - навіть шістнадцятьма полонинськими вітрами, які вічно гуляють - як у переносному значенні, так й у дослівному. Мандрівники розкладають багаття просто в залах і коридорах. Що відбулося з телескопами й усіляким іншим невідомим астрофізичним приладдям, сказати досить важко.

pip_ivan3Дуже часто в середовищі туристів, які мандрують гірським хребтом Чорногора, що в Східних Карпатах, можна почути суперечки щодо назви цієї гори. Одні, називають її Чорною горою, інші – Попом Іваном. У відстоювання своїх позицій, висуваються різні аргументи. Це переклади і легенди, почуті у місцевих мешканців, згадуються описи та карти місцевості. Назву Піп-Іван гора отримала від скелі на вершині, яка нагадувала попа в рясі. Зараз на цьому місці безформна купа каміння.

На вершині знаходяться руїни польської обсерваторії початку століття, яку сьогодні влада має намір відновити, адже, незважаючи на більш ніж 60 років руйнацій, стіни і фундамент збереглися у задовільному стані. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп № 16.

На території Закарпаття, знаходиться ще одна гора, яка має назву «Піп Іван» (Мармарошський). Гора знаходиться на території України та Румунії. Закарпатська її частина знаходиться в Рахівському районі.